Se Liverpool FC möta United, live på Anfield!
Upplev matchen, staden och sevärdheterna tillsammans med en av svensk fotbolls allra största profiler, f.d. Liverpool-stjärnan och Landslagets försvarsjätte Glenn Hysén.
Glenn kommer att vara med oss under hela helgen och berätta om sina otroliga minnen från sin tid i Liverpool och många andra galna upptåg som han varit med om under sin karriär.
Efter spel i klubbar som IFK Göteborg, PSV Eindhoven och Fiorentina gjorde Glenn Hysén stor succé i Sveriges VM-kval mot England på Wembley 1988. Därefter värvades han till Liverpool och var lagkapten i det rödklädda lag som vann engelska ligan 1990.
Så följ Salah, Mané, Keita och de andra spelarna på plats i Liverpool när de tar sig an United. Detta gör ni tillsammans med en trippel svensk mästare, dubbel Uefa-cupmästare, engelsk ligamästare, dubbel Guldbollen vinnare, VIP Farmen vinnare och 68-faldig landslagsman.
Utöver fotbollen kan Liverpool erbjuda ett av Englands bästa nöjesutbud med pubar, disco och livemusik till långt in på småtimmarna.
Vi rekommenderar också den musikintresserade ett besök på The Cavern Club där The Beatles röjde loss under början av 60-talet.
Läs om Magnus Bruces resa till Liverpool
Följande delar ingår i paketresan:
* Flygresa t/r
* 3 nätters logi på Hallmark Hotel Liverpool South, del i dubbelrum.
* Stadium Tour med Glenn Hysén
* Matchbiljett på kortsidan
* Gemensam lunch inklusive försnack och intervju med Glenn Hysén
* Reseledare
* Skatter & EU moms på 2,67%
Med reservation för slutförsäljning och att program ovan kan ändras pga matchflytt.